aktualizováno: 23.01.2020 12:46:32

...................JEZDECKÝ KLUB  VIKI Horní Újezd..........

Hubert 2011

Fond Vysočiny

Fond Vysočiny

Dobrý den všem účastníkům i divákům,

vítám vás zde v Horním Újezdě jménem všech členů jezdeckého oddílu JK Viki,

v jehož čele stojí naše milá předsedkyně Věrka Zimová.

Na úvod bych řekla pár slov o tradici Hubertovy jízdy. Je to den, kterým se každoročně uzavírá jezdecká sezóna. Jezdecké kluby po celé republice ji dnes pořádají jako odměnu pro své členy, kteří po celý rok pilně pracovali, a samozřejmě také pro hosty, díky kterým má Hubertova jízda tu správnou atmosféru.

Hubertovy jízdy jsou vzpomínkou na pradávnou tradici honů, u jejíhož zrodu stála anglická šlechta. K nám tato tradice přišla v předminulém století a dnes přetrvává právě v podobě jízdy na počest sv. Huberta, patrona lovu, který má svátek 3.listopadu.

Do terénu vyráží tzv. lot jezdců a koní s masterem v čele. Jejich úkolem je sledovat lišku. To bývá jezdec s liščím ohonem nebo jiným symbolem upevněným na rameně. My jsme udělali trochu výjimku a hon na lišku jsme uspořádali až na sám závěr dnešního programu O vyjížďku ale nepříjdete. Pojede se jako každoročně do vinařského centra Sádek. Cestou jsou v terénu připraveny i malé překážky. Master bude celou dobu bedlivě zaznamenávat chyby vás jezdců, jako jsou pády, oběhnutí překážky, ale také různé drzosti. Nejhorším prohřeškem  pak je předjetí mastera samotného.
Všechny přestupky se budou dnes večer po honu, při svato-hubertovské zábavě, řešit u tzv. soudu a provinilci za ně budou pykat.

 

ZDE JE JEN MALÁ OCHUTNÁVKA.... ZBYTEK FOTEK NA NAŠEM SERVRU RAJCE :-))

(http://jkviki.rajce.idnes.cz/HUBERT_2011)

             

TOPlist
Fond Vysočiny